משכנתא

למשכנתא משמעויות אדירות על ההתנהלות הכלכלית של המשפחה לאורך הרבה מאד שנים. ההבדל בין משכנתא סבירה למשכנתא מקצועית יכול להגיע, בממוצע, לכדי חיסכון של 300,000 ש"ח ויותר.

מימון ואסטרטגיות חסכון

המומחיות שלי היא לבנות את אסטרטגיית המימון של ההלוואה כך שתהיה האופטימאלית והחסכונית ביותר. כל משכנתא נבנית בהתאם לצרכים, המגבלות והפרופיל האישי של כל לקוח (Tailor made).

אסטרטגיית המימון היא בראש ובראשונה בניית התמהיל האיכותי ביותר. הבנקים למשכנתאות מציעים מגוון רב של מסלולים. לכל אחד מהמסלולים יתרונות וחסרונות בעלי משמעות אדירה על איכות המשכנתא שלנו. על מנת לבנות משכנתא אופטימאלית וחסכונית, יש לתכנן אסטרטגיה מימונית חכמה התואמת את מאפייני וצרכי הלקוח. כזו הבנויה משילוב מסלולים בפרופורציות נכונות, לתקופות המתאימות לכל מסלול ומאפשרת מיקסום היתרונות לטובתנו ולא לטובת הבנק. חשוב להדגיש שמשכנתא טובה עבור אחד, אינה בהכרח משכנתא טובה עבור אחר.

ומה לגבי הריביות?

רוב רובו של השיח על משכנתאות נסוב סביב הריביות. התקשורת מלאה בכתבות על הריבית הנמוכה והכדאיות למחזור משכנתא או לקיחת משכנתא חדשה. "מומחים" גדולים מספרים כמה תוכלו לחסוך אם תגיעו אליהם כדי שילחצו על הבנק ויורידו לכם ריביות ועוד כהנה וכהנה.
ובכן, ברור שריבית נמוכה עדיפה על ריבית גבוהה… אבל ההתמקדות בריבית היא טעות ענקית שהמרוויחים העיקריים ממנה הם הבנקים ולא אתם. בד"כ הפחתת ריבית משמעותית במשכנתא קלאסית תחסוך לכם אלפי ₪ עד כמה עשרות אלפי ₪ בודדים. זה יפה מאוד, כל חיסכון בכסף הוא מבורך. אבל החיסכון הגדול והמשמעותי מגיע מבניה נכונה של התמהיל או- אסטרטגיית המימון של ההלוואה. באסטרטגיה חכמה ויצירתית אתם תחסכו מאות אלפי ₪. עד כדי כך. המיקוח על הריביות מגיע רק לאחר בניית התמהיל הנכון עבורכם, על מנת למקסם את החיסכון.

אז איך תדעו שהמשכנתא שבניתי עבורכם היא החסכונית והטובה ביותר?


ללקוחות המגיעים אליי, בין אם עבור מחזור משכנתא ובין אם למשכנתא חדשה, אני מציע שבשלב ראשון יפנו לבנק באופן עצמאי לקבלת הצעה שאותה יעבירו אליי לבדיקה (גם אם פניתם ליועץ משכנתאות פרטי אחר). בד"כ, אם מסקנתי היא שהתמהיל שקיבלתם מצוין וכל שנותר הוא להתמקח על ריביות, אני ממליץ לנהל את ההתמקחות על הריביות בכוחות עצמכם ולחסוך את העלויות שלי. מנגד, אם מסקנתי תהיה שיש מקום לשפר את המשכנתא ולייצר לכם ערך מוסף, נבצע השוואה בין ההצעה שקיבלתם לבין המשכנתא שאני בונה עבורכם. את ההבדל באיכות המשכנתא תוכלו לראות מיד על סימולטור המשקלל פנימה את כל מאפייני המשכנתא (כולל פרמטרים משתנים – הצמדה למדד וריביות משתנות).

חיסכון גדול זה נהדר, אבל ישנם גם פרמטרים חשובים אחרים למשכנתא איכותית:
– ניהול סיכונים: הגישה שלי היא בראש ובראשונה ולפני הכל של ניהול סיכונים. המטרה היא לייצר משכנתא שתהיה היעילה ,המוגנת והטובה ביותר ברמת הסיכון שהגדרנו ללקוח הספציפי. לכל לקוח העדפות אחרות, יכולות כספיות אחרות ופרופיל פיננסי ומשפחתי שונה. לכן, בין היתר, לכל לקוח מתאימה רמת סיכון אחרת. תפקידי הוא לייצר את המשכנתא הטובה ביותר מתוך המגבלות הקיימות.
– יציבות יחסית בהחזר החודשי
– יחס נכון בין סוגי המסלולים השונים.
– התאמת מסלול לתקופה: ישנם מסלולים שעדיף להשתמש בהם לטווח קצר. ישנם המתאימים יותר לטווח בינוני וישנם המתאימים לטווח ארוך. במסגרת מגבלות ההחזר החודשי, יש להתאים תקופה למסלול עד כמה שניתן.
– קיזוז יתרת קרן: במשכנתא הבנויה נכון, בד"כ, הקרן תתקזז כבר מתחילת הדרך, כך שלא תגיעו למצב בו לאחר מחצית התקופה אתם עדיין חייבים לבנק את הסכום המקורי שלוויתם…
פירעון מוקדם או שינויים בהלוואה: חשוב להתאים את התמהיל לצרכים לתוכניות עתידיות עד כמה שניתן. אם מתוכנן שינוי או פירעון שחלקי של ההלוואה יש לוודא שהתמהיל מכיל מסלולים המאפשרים שינויים במינימום קנסות.

תהליך הייעוץ:

פגישת היכרות ראשונית (ללא עלות) בבית הלקוח או במשרד. אני משתדל להתאים את שעות הפגישה לשעות הנוחות לכם, כך שניתן להיפגש גם בשעות הערב. בפגישה אני מבין מיהו הלקוח, בונה את הפרופיל הפיננסי שלו, את הסיכונים שהוא יכול ומוכן לקחת, מקבל פרטים על הנכס ועל המשכנתא המבוקשת וכו'.

פגישה להצגת התמהיל. בד"כ אני בונה יותר מתמהיל אחד, כאשר ההבדל הוא בהחזר החודשי ההתחלתי וכפונקציה מכך התמהיל משתנה. ככל שההחזר ההתחלתי גבוה יותר כך מתאפשרת גמישות רבה יותר בבניית התמהיל (כמובן שההחזר החודשי מותאם ליכולות הכלכליות של הלקוח בהווה אך גם בראייה לטווח ארוך).

מיקוח מול הבנקים על מנת להשיג את הריביות הטובות ביותר לתמהיל הנבחר. במשא ומתן זה אני פועל באופן אישי מול הבנקים, וממנף את היכולות והניסיון שלי על מנת למקסם את יתרונות התמהיל בריביות נמוכות ככל שניתן.).

ליווי הלקוח בכל פרוצדורה שצצה

השלב הסופי של קבלת המשכנתא ולקוח מרוצה.

בניית המשכנתא האיכותית והחסכונית בישראל. נקודה!

עומד לקראת לקיחת משכנתא? יש לי המון דרכים שתוכל לחסוך עשרות אלפי שקלים.
השאר פרטים ושמע מה יש לי להציע לך

קבל את מדריך המשכנתא המקצועי ביותר בישראל במתנה!

נושאים עיקריים מהבלוג

מאמרים אחרונים מהבלוג